The best topic

*

Wiadomości: 3
Total votes: : 1

Ostatnia wiadomość: 13 Lipiec 2024, 19:41:13
Odp: Na starość też można prowadzić ... wysłana przez StaryM

Ostatnio na "sąsiednim forum" była dyskusja nt gramofonu z Ikei za 5 stówek. Od początku pisałem, że mi się nie podoba, a jak zobaczyłem jego test na YT, moje obawy się potwierdziły. Wykonanie tragiczne, luzy, falujący talerz, problemy z napędem - obroty, nie zawsze chce startować. Tym razem werdykt może być tylko jeden- UCIEKAĆ JAK NAJDALEJ...

Tak, też widziałem film. Przyznam się, że aż takiego paździerzu się nie spodziewałem.
A man can never have enough turntables.

Przeczytałem w grudniowym numerze pisma Audio Video, obszerny artykuł o gramofonach produkowanych w nowej Unitrze.
Ciekawa lektura i chwała Unitrze za to, że podejmuje się takich wyzwań. Gramofony prezentują się wybornie. Mnie natomiast zaciekawiła ich cena a raczej z czego ona wynika.
Otóż tańszy o symbolu GSH 630 Fryderyk wyceniono wraz z wkładką na 11 000 pln a droższy GSH 801 na 15 000 pln.
Zastanawiam się, jak to się ma cenowo do obecnie produkowanych gramofonów firmy Technics, które mają też napędy DD i sprzedawane są również z wkładkami ale ich cena to ok. 5 000 pln.

Cytat: WOY w 02 Luty 2024, 09:53:48Zastanawiam się, jak to się ma cenowo do obecnie produkowanych gramofonów firmy Technics, które mają też napędy DD i sprzedawane są również z wkładkami ale ich cena to ok. 5 000 pln.

Też się zastanawiam. Niedawno pisałem o DP-3000NE Denona, który jest kopią starego DP-3000 wyprodukowaną rocznicowo. Wyceniono to na ponad 10 tysięcy. Owszem ładnie to wygląda, ale moim zdaniem część pary poszła w gwizdek. To samo z tą nową Unitrą. Nie wróżę im sukcesu. Nostalgia za dawnymi sprzętami z epoki PRL zwykle kończy się na 2 tysiącach złotych. Te sprzęty są ewidentnie przeszacowane.
 
A man can never have enough turntables.

Jak cała oferta nowej Unitry.

Mam taką zasadę że żeby coś oceniać lub skrytykować staram się zrozumieć powody jakimi się kierowała druga strona. W przypadku Technicsa czy Denona jestem pewien że musi być w cenie zawarty element bogatej firmy z tradycjami mającymi ogromny dorobek techniczno-technologiczny. I ba....wiadomo że tylko dlatego że to znane firmy płacimy za markę.
W takim razie ile tak faktycznie kosztuje wyprodukowanie takiego gramofonu fabrykę Technicsa czy Denona ?
Jaka jest różnica między Unitrą a Denonem ?
Wydając taką sumę powiem wprost że długo bym się nie zastanawiał nad wyborem.
Owszem można podnieść problem do wielkości produkcji który zapewne jest nieporównywalny. Ale to tym bardziej stawia Unitrę w złym świetle.
Po co podejmują się takich wyzwań. I tu nie chodzi o to że ich wyrób jest jakoś znacząco gorszy. Tu chodzi o to żeby się jednak ktoś nie poczuł wydymany.

Cytat: WOY w 02 Luty 2024, 09:53:48"Przeczytałem w grudniowym numerze pisma Audio Video, obszerny artykuł o gramofonach produkowanych w nowej Unitrze.
Ciekawa lektura i chwała Unitrze za to, że podejmuje się takich wyzwań. Gramofony prezentują się wybornie. Mnie natomiast zaciekawiła ich cena a raczej z czego ona wynika.
Otóż tańszy o symbolu GSH 630 Fryderyk wyceniono wraz z wkładką na 11 000 pln a droższy GSH 801 na 15 000 pln.
Zastanawiam się, jak to się ma cenowo do obecnie produkowanych gramofonów firmy Technics, które mają też napędy DD i sprzedawane są również z wkładkami ale ich cena to ok. 5 000 pln."


Cena produktu to poniesione koszty plus zysk. Zysk może być rozsądny - 5, 10, 15% - albo z sufitu lub analiza rynku. Analiza rynku może być solidna, poparta badaniami i prognozowanymi zmianami albo krótkoterminowa. Czyli ilu znajdzie się frajerów którzy przełkną zysk rzędu 200, 300%. A potem się zobaczy.
Wojtek