Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dyskusje / Odp: Binaural or not binaural
« Ostatnia wiadomość wysłana przez StaryM dnia Dzisiaj o 14:15:37 »
Tak, mam podobne wrażenie. Dlatego rzadko używam słuchawek. Myślę, że nieco młodsze pokolenia mogą do tego mieć inne podejście. Na przykład moja córka 14 lat życia spędziła w trybie "nomady". Chcąc mieć muzykę w dobrej jakości, przyzwyczaiła się do słuchawek.
2
Dyskusje / Odp: Binaural or not binaural
« Ostatnia wiadomość wysłana przez porlick dnia Dzisiaj o 09:41:33 »
Moim zadaniem, słuchawki to tylko namiastka, jeśli nie mamy DEDYKOWANEGO DLA NICH sygnału. Miałem okazję posłuchać trochę w binauralu i było naprawdę fajnie, bo tam słychać przestrzeń tak, jak być powinno. Jakikolwiek inny zapis dźwięku powoduje słyszenie w głowie, co mi nie odpowiada, więc słuchawek używam sporadycznie- tam, gdzie nie mogę słuchać NORMALNIE.
3
Dyskusje / Binaural or not binaural
« Ostatnia wiadomość wysłana przez StaryM dnia Wczoraj o 22:38:01 »
Ostatnie internet atakuje podstawkowymi kolumnami KEF LS50, ponieważ ukazała się nowa wersja oznaczona symbolem META. Na Youtube pojawia się masę recenzji i porównań. Wersja META różni się od poprzedników głównie ceną. I co by nie powiedzieć o dźwięku są to nadal najdroższe kolumienki podstawkowe na rynku. Moim zdaniem także są najładniejsze i pomimo wszystko nie obraziłbym się, gdyby jakiś Mikołaj lub Złota Rybka pozostawili taki prezent przed drzwiami. Podobają mi się te kolumienki, szczególnie jeśli są w czerwieni, takiej intensywnej i krwistej.
Ale paradoksalnie zainteresował mnie całkiem inny film. Autor nagrywa nam próbki dźwięków na dwa sposoby. Jeden to 3Dio Free Space Pro II (Binaural), a drugi bardziej tradycyjny EarthWorks QTC40 (Nearfield). Grają oczywiście kolumienki KEF.
https://www.youtube.com/watch?v=Spr_rKP2NIA
Córka ma dość dobre i dość drogie Słuchawki Sony, używa MacaPro, więc słuchając próbek w najlepszej przesyłanej rozdzielczości może chyba coś o nich powiedzieć. Zatem wysłałem jej link.
Cytuj
EarthWorks cieplejszy, pełniejszy, bogatsza warstwa średnich tonów, ale mogą sprawiać wrażenie przytłumionych i płaskich w porównaniu do binaural.  3DIO binaural podbite dźwięki, szczególnie basy, czasem przez to dźwięk (np. wyższe tony) może mieć mniej głębi, typu wokal kobiecy; przestrzenny dźwięk - efekt 3D, jakbym znajdowała się dalej od źródła dźwięku i była nim otoczona, bardziej czysty, ale przez to dźwięki są jakby odosobnione i nie tworzą tak spójnej całości.
Myślę, że zależy od muzyki - niektóre utwory brzmiały lepiej w earthworks, inne w binaural, ja bym raczej wybrała earthworks, podoba mi się efekt przestrzenności w binaural, ale nie podoba podbicie basów i "wyczyszczenie" dźwięków
Ale spróbowała też posłuchać tego na telefonie.
Cytuj
Sprawdziłam też na telefonie. Tam bym stawiała na binaural, bo ta crispiness dźwięku niweluje gorszą jakość ogólną
Moje wrażenia są podobne. Słuchałem oczywiście na swoich Koss Porta Pro z komputera, a dziś również z telefonu. Moje wrażenie jest podobne. Na telefonie, gdzie DAC jest zwykle słabszy, wydaje się, że 3Dio brzmi lepiej. Może dlatego, że lepszej jakości EarthWorks po prostu nie słychać.
Natomiast z komputera jest już inaczej, tradycyjne nagranie wydaje się bardziej przestrzenne. Choć ma pewną wadę. Binaural ma to 3D czyli dźwięki bardziej otaczają słuchacza, a nie grają mu w środku głowy. Klasyczny sposób nagrywania powoduje, że scena pozorna częściowo jest wewnątrz głowy, a częściowo przenosi się nieco poza słuchacza. Dlatego nie przepadam za  słuchawkami.
Posłuchacie i podzielicie się wrażeniami?
4
Muzyka / Odp: Czego słuchamy właśnie teraz - w tej chwili
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WOY dnia Wczoraj o 16:55:07 »
5
Muzyka / Odp: Nowości CD
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WOY dnia Wczoraj o 12:46:43 »
Cradle Of Filth "Existence Is Futile" premiera 22 październik, cena 54 pln.
6
Muzyka / Odp: Czego słuchamy właśnie teraz - w tej chwili
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WOY dnia Wczoraj o 08:15:34 »
7
Muzyka / Odp: Nowości CD
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WOY dnia 19 Październik 2021, 16:03:02 »
Black Label Society "Doom Crew Inc." premiera 26 listopad.

8
Muzyka / Odp: Nowości CD
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WOY dnia 19 Październik 2021, 15:48:08 »
Megadeth "Night In Buenos Aires" premiera 3 grudnia.
9
Muzyka / Odp: Wiadomości
« Ostatnia wiadomość wysłana przez porlick dnia 17 Październik 2021, 14:21:23 »
...seks, pieniądze?

Zależy, z której strony patrzeć.
10
Muzyka / Odp: Czego słuchamy właśnie teraz - w tej chwili
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WOY dnia 17 Październik 2021, 13:59:07 »
Skończyłem właśnie słuchać tegoroczny At The Gates. Muszę powiedzieć że wyszła im piękna progresywna death metalowa płyta. Polecam.
Strony: [1] 2 3 ... 10