Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Dyskusje / Odp: Snake Oil 2018 - Top Audio Voodoo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez StaryM dnia Dzisiaj o 11:55:58 »
Uruchamiam ankietę. Głosujemy do końca miesiąca. Parę propozycji odpadło, ze względu na to, że "wynalazki" były z lat wcześniejszych. W nawiasie zaznaczyłem polskie audiovoodoo. Może powinniśmy przede wszystkim te promować? ;)

A i tak jak poprzednio każdy ma 3 głosy. Trudno wybrać ten jeden jedyny, więc każdy z użytkowników forum może docenić trzy produkty.
2
Akcesoria do sprzętu audio / Odp: Waga
« Ostatnia wiadomość wysłana przez porlick dnia Wczoraj o 15:27:36 »
Wykonałem coś takiego, jak na rysunku i sprawdza się bez problemu. Dla odciążenia wystającej części, szalka na igłę jest ścięta w kształt trapezu, na górnej powierzchni, żeby była bezpieczniejsza dla igły, jest naklejona folia z PVC. Jako, że zakres pomiarowy jest do 50 g, obciążnik przyklejony do górnej części szalki ma 25g, co wystarcza do zachowania zapasu równowagi dla pomiarów nacisku igły. Szalka na igłę jest na wysokości 3mm nad płaszczyzną, wiec po postawieniu na goły talerz, odpowiada wysokości płyty.
Pomiary obciążników w zakresie 1-7g na gołej wadze i z dodatkową szalką nie wykazują, żeby wprowadzała błąd do pomiaru nacisku.
3
Tablica ogłoszeń / Odp: Infera mini
« Ostatnia wiadomość wysłana przez walerka dnia 09 Grudzień 2018, 20:42:51 »
SPRZEDANY
4
Gramofony, ramiona, wkładki i przedwzmacniacze / Gramofon tygodnia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez StaryM dnia 08 Grudzień 2018, 22:09:00 »
Wpadłem na pomysł, by raz na tydzień prezentować jakiś znany lub wręcz sławny gramofon. Od samego początku, od zarania powstania tego wynalazku, aż po czasy dzisiejsze. Niekoniecznie w kolejności chronologicznej i niekoniecznie tylko najlepsze. Dziś zaczynamy od gramofonu Bambino.
Jak napisał jeden z najlepszych polskich specjalistów - Maciej Tułodziecki - Kto miał Bambino nie mógł liczyć na to że ktoś pożyczy mu płytę...
Bambino nie był pierwszym polskim gramofonem, ani nawet pierwszym w PRL. Pojawił się na początku lat sześćdziesiątych, a kolejne wersje były produkowane jeszcze w latach siedemdziesiątych. Dziś potocznie określa się go frezarką do płyt. I słusznie. Jednak jego zaletą w smętnym okresie gomułkowskim było to, że można go było kupić. Dawał sobie radę z szelakowymi płytami, których wciąż było wiele. Dawał sobie też radę z płytami pocztówkowymi, które były jedynym źródłem najnowszych przebojów. Ten sprzęt zrewolucjonizował prywatki ówczesnej młodzieży. Był niezbędnym wyposażeniem każdego domu. Tańczono przy nim na młodzieżowych prywatkach i na imieninach cioci. Wielką zaletą gramofonu była jego przenośność. Walizeczkę się rozkładało, podłączało głośnik, podłączało do prądu i zabawa mogła się zacząć.

Jeśli kogoś interesują szczegóły techniczne, warto zajrzeć na stronę technique.pl
5
Dyskusje / Odp: Snake Oil 2018 - Top Audio Voodoo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez StaryM dnia 07 Grudzień 2018, 18:38:30 »
Mam wrażenie, że jesteśmy świadkami ofensywy audiovoodoo skierowanej do właścicieli gramofonów. To chyba jednak nowy trend. "Wymyślacze" cudownych urządzeń z gramofonami to mieli od dawna pewien problem. Po pierwsze, kable w gramofonach mają pewne znaczenie i wciśnięcie winylomaniakowi kabli od spawarki w bogatym oplocie, które będą dzwonić i buczeć nie wchodzi w grę. Po drugie, znany już pomysł na "clampy", czyli dociski się mocno zdewaluował i spowszedniał, gdy niektórzy zauważyli, iż kilowy odważnik jest w stanie im rozwalić łożysko talerza. Trzeba więc wymyślić coś innego...

Pojawił się InteliClamp, czyli inteligentny docisk.

Na stronie http://www.muarah.pl/pl/sample-page/akcesoria/inteliclamp/ możemy przeczytać:
Nasz Inteligentny Docisk płyty gramofonowej to innowacyjne urządzenie precyzyjnie mierzące prędkość obrotową talerza gramofonu. Zasilane baterią wysyła wyniki pomiarów do Precyzyjnego kontrolera obrotów (PSC) drogą radiową. InteliClamp® wykrywa też momenty bezruchu i przechodzi wtedy automatycznie w stan uśpienia. Każdy ruch budzi go do życia.

Autorami wynalazku są panowie Wiesław Zawada i Jacek Siwiński którzy stworzyli firmę Muarah.Na koniec proponuję, by zgłaszanie kandydatów zakończyć do niedzieli, a potem do końca grudnia zrobić głosowanie.
6
Biblioteka internetowa / Psychosonda
« Ostatnia wiadomość wysłana przez StaryM dnia 06 Grudzień 2018, 22:44:41 »
Znalazłem stronę:

https://www.psychosonda.pl/

O winylach i gramofonach, wygląda ciekawie.
7
Muzyka / Odp: METALOWA SPÓŁDZIELNIA ( Czyli muzyka metalowa i wszelkie jej odmiany i pochodne )
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bertrand dnia 06 Grudzień 2018, 21:25:17 »
VLTIMAS - "Praevalidus"

8
DIY / Odp: Jak nie należy robić DIY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez porlick dnia 06 Grudzień 2018, 14:42:33 »
A tu miszczowska maskownica diy.
9
Dyskusje / Odp: Snake Oil 2018 - Top Audio Voodoo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez porlick dnia 05 Grudzień 2018, 21:10:13 »
Nie wiesz?
Ten, w którym lepiej gra- i niewazne, że i tak zasuwa przez niego prąd przemienny...
10
Dyskusje / Odp: Snake Oil 2018 - Top Audio Voodoo
« Ostatnia wiadomość wysłana przez StaryM dnia 05 Grudzień 2018, 20:54:06 »
Ta... i bądź tu mądry, jak poznać ten "dobry" kierunek? :D
Strony: [1] 2 3 ... 10