Audio Cafe

Audio, muzyka i dyskusje => Muzyka => Wątek zaczęty przez: frost1971 w 29 Maj 2014, 20:32:18

Tytuł: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: frost1971 w 29 Maj 2014, 20:32:18
Różne ciekawostki związane z płytami winylowymi,CD,okładkami,tłoczeniami,wytwórniami itd,itd.Dla jednych znane,a dla innych do poznania tutaj.zachęcam do dzielenia się wiedzą.
Ja zacznę od okładek.
http://culture.pl/pl/artykul/polskie-okladki-slawnych-winyli
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: frost1971 w 29 Maj 2014, 21:27:48
Sklep z plytami z klocków LEGO.
The Brothers Brick jest Blogiem dla dużych fanów klocków LEGO
http://www.brothers-brick.com/2013/10/25/lego-record-store/
Na zdjęciu praca Ryana Howertera przedstawia sklep płytowy.
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 23 Listopad 2014, 18:49:07
Mam taką ciekawostkę może nie wszyscy wiedzą że:

Music for Supermarkets (fr. Musique pour Supermarche) – album Jeana Michela Jarre'a wydany w 1983.
Album, pomimo sprzeciwu wydawcy, został wytłoczony tylko w jednym egzemplarzu. Po jednokrotnym odtworzeniu w Radio Luxembourg został następnie sprzedany na aukcji za 69 000 ówczesnych franków francuskich. Oryginalne taśmy zostały spalone w obecności notariusza.
Był to ponoć protest artysty przeciwko ogólnie ogarniającej nas komercji.
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: Bertrand w 24 Listopad 2014, 09:41:14
Dobre hehe
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 14 Marzec 2015, 21:19:51
Przyznam że jest to dla mnie duża ciekawostka.
Mianowicie kupiłem ostatnio winyl Tina Turner Live In Europe, tłoczenia Capitol 2 LP pięknie wydany z obszerną książką w środku.
Czemu nasza polska Muza wytłoczyła ten sam tytuł 3 LP ?
Ilość nagrań jest identyczna.
   
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: frost1971 w 14 Marzec 2015, 22:01:24
He zrobili wersję audiofilską jak rozłożyli na trzech,to mniej rowków na każdej.
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 14 Marzec 2015, 22:34:17
Muza i audiofilskie tłoczenie  ;D dobre. 
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: frost1971 w 15 Marzec 2015, 13:14:49
Przecież żartuje.
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 15 Marzec 2015, 17:03:08
No kumam że robisz jaja :)
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: kawosz w 15 Marzec 2015, 17:09:12
Właśnie zauważyłem że nowa płyta Perfectu jest nagrana w szybkości 45
To mój jedyny LP w takiej szybkości
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 15 Marzec 2015, 17:41:16
Czyli polskie płyty to same ciekawostki a Perfect wydali jak albumy Metallica.
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: kawosz w 15 Marzec 2015, 18:39:53
Aż sprawdziłem 1szą z brzegu UNU 1982 rok prędkość 33
Nie wiem jak jest z nowymi LP Polskiej produkcji ten nowy Perfect jest pierwszą Polska płytą którą kupiłem od dawna ( zresztą dzięki forum bo o niej pisaliście że  wydali na winylu )
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 15 Marzec 2015, 18:57:07
Może w naszych manufakturach nie potrafią wyciąć matrycy mieszczącej 25 min. muzyki i stąd te dziwne rozwiązania.
 
Tytuł: Odp: Analogowe ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: StaryM w 17 Marzec 2015, 22:45:05
No to dodam anegdotkę wyszperaną na facebookowym wallu Frosta. :D

Student biologii wybrał się na wycieczkę na Borneo w celu poszukania próbek do swoich eksperymentów. Poleciał więc na wyspę, zatrudnił przewodnika z łódką, który zabrał go do wioski w dole rzeczki, gdzie student miał zebrać kolekcję. W drugim dniu wyprawy, około południa znienacka usłyszeli uderzanie w bębny. Jako mieszczuch student zaniepokoił się:
- Co oznaczają te bębny? - pyta przewodnika.
- Bębny są w porządku - odpowiada przewodnik - ale gdy przestaną grać to będzie bardzo źle.
Młody biolog uspokoił się. Przez następne dwa tygodnie wszystko szło względnie dobrze, aż przyszło do pakowania się. Wtedy niespodziewanie bębny umilkły!
Student zbladł jak trup i woła swojego przewodnika:
- Bębny ucichły, co teraz się stanie?!
Przewodnik przykucnął, ukrył głowę w rękach i mówi:
- Teraz będzie solo na basie!

Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: frost1971 w 24 Marzec 2015, 07:02:31
Logo z kogucikiem będzie żyło.
Taki artykuł znalazłem  w Wyborczej (20.03.2015),myślę ze ciekawy.Jest to rozmowa z Piotrem Kabajem (dyrektor generalny i prezes zarządu Warner Music Poland)
Był to najszybszy zakup w historii Warnera: ponad 8 mln zł za założoną w 1956 r. firmę legendę.
Co stanie się z jej archiwami?

Jacek Hawryluk: Na początku roku Polskie Nagrania (PN),wraz z wielkim archiwum nagrań muzyki rozrywkowej,jazzowej i poważnej,zostały kupione przez Warner Music Poland. Oryginalne taśmy trafią do Narodowego Archiwum Cyfrowego (NAC).
8,1 mln za PN to dużo czy mało?


Piotr Kabaj: Dużo,bo musimy te pieniądze odrobić,według planu zajmie to pięć-sześć lat. Po pierwsze należy zdigitalizować zbiory i przekazać taśmy matki do NAC. Po drugie,trzeba przejrzeć ponad 30 tyś. nagrań i zorientować się,co trzeba wydać. I co przez 25 lat było zapomniane.

J.H. Jak przejęcie Polskich Nagrań wpłynie na politykę wydawniczą Warnera,który ma duży katalog rodzimych artystów,np. w Pomatonie?

P.K. - Zachowamy logo z kogucikiem. To będzie nasz tzw. sublabel. Pomaton nadal będzie wydawał młodych artystów. Choć być może część z nich,którzy charakterologicznie bardziej pasują do Polskich Nagrań,zacznie wydawać pod nowym logo. Na razie pod szyldem PN będziemy wydawać starsze pozycje. Myślimy o 60 płytach na sześćdziesięciolecie,które przypada w przyszłym roku. Zrobimy to właśnie po to,by podkreślić,że to najstarsza firma fonograficzna w Polsce.

J.H. W ubiegłym roku PN wydały m.in. wszystkie płyty Zdzisławy Sośnickiej. Czego brakuje na rynku?

P.K. Musimy zrobić przegląd,czym dysponujemy,trzeba zapytać artystów,co dla nich jest ważne. Z tego powstanie plan wydawniczy na parę lat. Będziemy działać z artystami. To ich nagrania i dorobek.

J.H. "Polish jazz" to seria,która wzbudza najwięcej emocji na Zachodzie. Ma największy,obok muzyki klasycznej,potencjał eksportowy.

P.K. - Część już została wydana,nawet na winylach. Teraz zaczniemy tę serię sukcesywnie wznawiać. Być może zrobimy bardziej współczesny layout?
Rozmawiamy o 35 tytułach. Moi koledzy w Londynie są zainteresowani, by wydać serię na świecie i wpuścić ją do katalogu Warnera. Tak jak to ostatnio robimy z klasyką.

J.H. Jest szansa na dystrybucję międzynarodową?

P.K. - Tak, udało nam się to z płytą z muzyką Mieczysława Wajnberga ( seria Filharmonii Narodowej) czy z oststnią płytą Motion Trio. Na Wajnberga mamy zamówienie na 1,5 tyś sztuk, podczas gdy w Polsce sprzedaliśmy niecałe 500. To zaczynają być dla nas interesujące nakłady, jeśli mówimy o muzyce klasycznej. Teraz wprowadźiliśmy do dystrybucji zagranicznej "Idę", płytę z muzyką z filmu i inspirowaną filmem. Cały album można kupić na iTunesie. Wysłaliśmy do magazynów w Niemczech tysiąc sztuk.

J.H. Co z klasyką? To 8,5 tyś. utworów, ponad jedna trzecia katalogu PN.

P.K. - W tym archiwalne nagrania z Konkursów Chopinowskich. Część słabej jakości, musimy zrobić selekcję. Nie wydamy niczego bez porozumienia z artystami lub spadkobiercami.

J.H. Będą winyle?

P.K. - Tak, bo polskie winyle sprzedają się coraz lepiej. Trochę ich już wyszło: Niemen,Komeda,Namysłowski,Grechuta. To jest duża inwestycja,ale Warnerowi sprzedaż winyli w zeszłym roku wzrosła 200 proc.- ale to głównie ze względu na płyty Pink Floyd i Led Zeppelin.

J.H. Jak centrala w Nowym Jorku zareagowała na przejęcie PN?

P.K.- Wszystko trzeba było przygotować w trzy tygodnie, milion złotych kaucji,wszystkie papiery. Zorganizowaliśmy mnustwo telekonferencji. To był najszybszy zakup w historii Warnera.
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 20 Lipiec 2015, 22:24:53
David Gilmour zaprezentował nowy utwór "Rattle That Lock" zapowiadający nowy album o tym samym tytule.
David Gilmour zdradził, że muzyczną inspiracją do utworu tytułowego z płyty był dżingiel, który poprzedza zapowiedź na francuskich stacjach kolejowych. "Za każdym razem, gdy go słyszę, mam ochotę zacząć tańczyć" - powiedział Gilmour. Muzyk, odwiedzając Francję, nagrał na dworcu w Aix-en-Provence sygnał na swojego iPhone'a, a następnie wykorzystał w swoim utworze.
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 23 Lipiec 2015, 18:54:15
Pomnikowa, tytułowa kompozycja "Paranoid", która znalazła się na drugim albumie Black Sabbath, wydanym we wrześniu 1970 roku, jest jednym z najsłynniejszych utworów zespołu i rozpoczyna się znanym chyba każdemu gitarzyście riffem. Jak głosi opowieść związana z tą kompozycją, "Paranoid" powstał spontanicznie, ponieważ zespół potrzebował dodatkowego, trzyminutowego kawałka, który mógłby dopełnić album. Wtedy Tony Iommi zagrał stworzony na poczekaniu riff, za którym podążyła reszta zespołu.

Tymczasem portal dangerousminds.net zauważył, że sabbathowy klasyk wykazuje podobieństwo do innej piosenki, zatytułowanej “Get Down", nagranej przez mało znany zespół Half-Life pochodzący z Saginaw w stanie Michigan. Utwór został zarejestrowany przez kapelę 27 czerwca 1969 roku w GM Studios w Detroit.

Wydaje się mało prawdopodobne, aby kwartet z angielskiego Birmingham na przełomie lat '60 i '70, w dobie ograniczonej wymiany informacji i muzyki, mógł kojarzyć garażowy, mało komu znany zespół działający po drugiej strony Atlantyku. Trzeba jednak przyznać, że utwory są rzeczywiście bardzo podobne, dotyczy to zresztą również początkowego wejścia perkusji. Zresztą sprawdźcie sami:

Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 04 Wrzesień 2015, 19:38:25
W przyszłym roku ukaże się album gwiazdorskiego zespołu Supernova powołanego do życia przez Carlosa Santanę. W imponującym składzie Supernovy znaleźli się, poza samym Santaną, gitarzysta John McLaughlin, pianista Herbie Hancock oraz saksofonista Wayne Shorter.
Za bębnami zasiądzie Cindy Blackman-Santana, znana perkusistka, a prywatnie żona Carlosa.
Formacja ma w planach nie tylko album, który prawdopodobnie ukaże się w przyszłym roku, ale również letnią trasę koncertową po Europie.
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: Darion w 08 Maj 2016, 19:47:46
Led Zeppelin.
W 1971 roku wydali utwór, który stał się nieśmiertelnym hitem i wizytówką tego zespołu.
„Stairway to Heaven”.

1972
1973
1974
1975
1976
1977
...
2015
2016

Po kilkudziesięciu latach od tego faktu muzycy z grupy Spirit 10 maja br spotkają się w sądzie z założycielami LZ, gdzie odbędzie się rozprawa mająca rozstrzygnąć pewien zarzut. Zarzut tyczy plagiatu. Spiritowcy oskarżają o to Zeppelinów odnośnie wspomnianego wyżej przeboju. Uważają, że ci drudzy skopiowali ich utwór "Taurus". Kiedyś, w latach 1968-1969 obie grupy wspólnie koncertowały i właśnie wtedy miało dojść do usłyszenia instrumentalnego wykonania tego utworu.

Rozprawa po kilkudziesięciu latach od zaistnienia rzekomego faktu... ???

Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 10 Maj 2016, 12:54:32
Na "I Still Do"(płyta z 2016r.) Eric Clapton sięgnął między innymi do repertuaru JJ Cale'a, rejestrując jego dwa utwory "Somebody's Knockin'" i "Can't Let You Do It".
Clapton zdradza genezę tych utworów: "To interesująca historia. Na pogrzebie JJ Cale'a spotkałem jego żonę Christine, która opowiedziała mi o pozostawionych przez niego utworach, nad którymi wcześniej pracował. Ponieważ byłem ich bardzo ciekaw, obiecała, że podeśle mi CD. Kilka dni później dostałem od niej dwie płyty, a na każdej z nich znalazło się około 20 utworów. Musiałem zamknąć je w sejfie, były dla mnie tak cenne. To były niewydane wcześniej demówki JJ Cale'a, niektóre z nich bardzo zaskakujące, a inne dokładnie takich jakich można było oczekiwać od JJ. Wśród nich znalazły się dwa bluesy "Somebody's Knocking" oraz "Can't Let You Do It."
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 25 Czerwiec 2016, 18:07:00
Muzycy Led Zeppelin nie popełnili plagiatu, komponując wstęp do swego ponadczasowego szlagieru "Stairway to Heaven" - orzekła w czwartek ława przysięgłych w Los Angeles, zabierając głos w sporze prowadzonym przez fanów od dziesięcioleci.
Muzycy zespołu Spirit jednak nie poprawią kondycji swoich kont :D
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 25 Czerwiec 2016, 18:39:53
Peter Gabriel - I'm Amazing

https://www.youtube.com/watch?v=t_OtfstmDgo
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: Darion w 29 Czerwiec 2016, 21:32:37
Tak. Autentycznie mnie to ciekawi.

Jak to jest możliwe...?

Ze względu na dobrze zaopatrzone stoisko płytowe w MM udałem się tam pewnego popołudnia celem pobuszowania po półkach. Zawsze w takich miejscach (marketach) puszczana jest jakaś muzyka. Przyznam się, że w ogóle nie wiem co - jakoś puszczam mimo uszu. Tym razem po okołu 30 minutach zasłuchałem się, bo... Coś natarczywie włamywało się do mojej łepetyny.

Jak to możliwe, że facet potrafi w tym roku szumnie i z pompą obchodzić jubileusz 20-lecia pracy "artystycznej"?! Jak to możliwe, że na "tym" potrafił dorobić się własnego samolotu?!  Jak to możliwe, że przez te 20 lat w ogóle nie nauczył się jeszcze śpiewać?!
Fałszowanie zabijało mi mózg! A te grafomańskie teksty!!!
Takie "coś" powinno być ścigane z tego samego paragrafu co gwałt! Spytałem żony jak "to" odbiera - powiedział, że jak natychmiast nie wyjdziemy to ją coś trafi...

Ich Troje i Michał Wiśniewski!

@#8^~~88**$###@&(#$$%)

I jeszcze taka wiadomość:
http://www.infokatowice.pl/2016/06/24/fala-krytyki-mieszkancow-katowic-zwiazku-400-tys-zl-transmisje-koncertu-troje-czego-wie-rzecznik-magistratu/

I jak tu nie wypić?, @#8^~~88**$###@&(#$$%)

Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 18 Październik 2016, 21:45:37
Co za gość, no wprost nieprawdopodobne ;D
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 28 Październik 2016, 22:39:48
Interesujące naśladownictwo Pink Floyd :) ?
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 11 Grudzień 2016, 11:57:55
Najnowszy album Metalliki "Hardwired... To Self-Destruct" zadebiutował na pierwszym miejscu amerykańskiej listy Billboardu.
Począwszy od czarnego albumu z 1991 roku, każdy z kolejnych pięciu studyjnych albumów Metalliki debiutował na pierwszym miejscy amerykańskiej listy przebojów Billboard 200.
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 06 Styczeń 2017, 13:04:01
Joe Bonamassa udostępnił do darmowego ściągnięcia 12 utworową kompilację swoich nagrań.

Kompilacja zawiera utwory zebrane z kilku wydawnictw gitarzysty i dostępna jest do ściągnięcia na stronie Joe Bonamassy - https://jbonamassa.com

Lista utworów:

01 I Know Where I Belong
02 Mountain Time
03 The River
04 Bridge to Better Days
05 One of These Days
06 The Ballad of John Henry
07 Blue and Evil
08 Dust Bowl
09 Driving Towards the Daylight
10 Slow Train
11 Different Shades Of Blue
12 Drive

Joe Bonamassa nagrywa obecnie czwarty album Black Country Communion, a na kolejne miesiące zaplanował serię koncertów po Stanach Zjednoczonych (luty i marzec) i Europie (kwiecień i maj). Niestety, tym razem z rozpisce koncertowej gitarzysty zabrakło Polski.
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 09 Marzec 2017, 21:47:34
Elektryczno-akustyczna gitara Micka Jaggera, podarowana Fundacji WOŚP przez firmę Mastercard, została wylicytowana za 175 tys. zł.
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 12 Kwiecień 2017, 19:54:47
12 letni Tye Trujillo, syn basisty Metalliki, dołączy do formacji Korn podczas nadchodzących koncertów w Ameryce Południowej.
"Nieprzewidziane okoliczności" sprawiły, że podczas trasy po Ameryce Południowej w szeregach Korn nie może wystąpić stały basista zespołu Reginald "Fieldy" Arvizu. Nie byłoby w tym niczego wyjątkowego, gdyby nie fakt, że jego zastępcą zostanie 12 letni syn basisty Metalliki, Roberta Trujillo - Tye Trujillo. Tye na co dzień gra w zespole The Helmets.
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: Bertrand w 12 Kwiecień 2017, 20:33:21
@WOY

Zawsze twierdziłem, że Korn to jest muza dla nastolatków ;)
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 12 Kwiecień 2017, 21:49:14
Ale jakby na to nie patrzeć on ma dopiero 12 lat !
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: StaryM w 12 Kwiecień 2017, 22:06:39
Mozart miał mniej, Chopin też, gdy zaczynali koncerty dla dorosłych. ;)
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 22 Kwiecień 2017, 18:30:24
No dobra, ale wówczas było mniej wódy a i narkobiznes kręcił się chyba tylko wokoło morfiny.
Już Cię widzę jak dajesz swoje dziecko, do tych dzikusów z Korna ;D
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: StaryM w 22 Kwiecień 2017, 18:34:35
Już Cię widzę jak dajesz swoje dziecko, do tych dzikusów z Korna ;D
Moje dziecko to całkiem stare jest już. :)
No niewątpliwie mogą być jakieś względy pozamuzyczne, które skłaniają do rezerwy w tej materii. Z drugiej strony nastoletni Chopin występujący we Wiedniu stał się przyczyną nadmiernego entuzjazmu publiczności, ktora zachowała się prawie jak kibole na stadionie. W drobne drzazgi połamali krzesła i ławki w sali koncertowej. :)
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 26 Kwiecień 2018, 07:50:04
Stairway To Heaven (Led Zeppelin); Cover by Jadyn Rylee.
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 15 Sierpień 2020, 16:16:47
Takie coś wygrzebałem i przyznam się że jestem pod ogromnym wrażeniem.
Mianowicie pewna znana sieć sklepów, ma w ofercie płytę grającą wspak :)

Dokładnie jej opis brzmi tak:

"Płyty winylowa Maurice Ravel, Boléro, La Valse, Netherlands Philharmonic Orchestra, Carlo Rizzi, conductor

Płyta na której zarejestrowano dwa utwory  Maurycego Ravela, La Valse i Bolero w wykonaniu Netherlands Philharmonic Orchestra pod batutą Carlo Rizziego. Album został nagrany w studiach audiofilskiego wydawnictwa Tacet. To niebywała okazja, aby usłyszeć efekt pracy znakomitych holenderskich muzyków i znanych z dążenia do perfekcji realizatorów dźwięku niemieckiego studia nagrań.

La Valse, un poème choréographique (poemat choreograficzny) jest utworem orkiestrowym przeznaczony jest na orkiestrę w składzie: 2 flety i picolo, 2 oboje plus rożek angielski, 2 klarnety i klarnet basowy, 2 fagoty plus kontrafagot, 2 trąbki, 3 puzony, tuba, kotły, bęben, cymbały, triangel, tamburyn, tam-tam, glockenspiel, 2 harfy i smyczki.

Bolero Ravel  skomponował na zamówienie Idy Rubinstein.  W założeniu utwór był muzyką do widowiska baletowego w choreografii Bronisławy Niżyńskiej, a sam kompozytor nazywał go studium instrumentacji. Bolero jest utworem orkiestrowym przeznaczony jest na orkiestrę w składzie: Piccolo, 2 flety (drugi flet dubluje piccolo), 2 oboje (drugi obój dubluje obój miłosny), rożek angielski, klarnet Es, 2 klarnety B, klarnet basowy, 2 fagoty, kontrafagot, 4 rogi, trąbka piccolo D, 3 trąbki, 3 puzony, tuba, 3 saksofony (1 sopranino, 1 sopranowy, 1 tenorowy), kotły, 2 bębny małe, cymbały, gong tam-tam, czelesta, harfa i kwintet smyczkowy: (skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabasy).

UWAGA! Ze względu na charakter utworu, wytwórnia zdecydowała się na odwrotne odtwarzanie ścieżki. Ramię gramofonu kładzie się na środku płyty winylowej, obraca się ona zgodnie z ruchem wskazówek zegara, natomiast wędruje ku krawędzi płyty. Posiadacze niektórych modeli gramofonów automatycznych nie będą w stanie odtworzyć tego nagrania. "

A to ci heca.
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: StaryM w 19 Sierpień 2020, 13:09:20
A to ci heca.
O mein gott :D
Tytuł: Odp: Muzyczne ciekawostki
Wiadomość wysłana przez: WOY w 22 Listopad 2021, 20:42:48
Zespół Toto może poszczycić się kolejnym wielkim sukcesem. Z przebojem "Africa" dołączyli do takich artystów jak Guns N' Roses, Nirvana, Linkin Park czy Queen, których przeboje przekroczyły miliard odtworzeń w serwisie Spotify.